A hideg Márciusi télből kissé szorongva (a leendő időjárás és a Szerb "barátainkon" át történő utazás miatt), de kalandvággyal felvértezve vágtunk neki az útnak !
Ákos "Atakarnet, nyet, privát, miénk, saját, kajak, Görögörszág" szavak véletlenszerű gyors és vegyes felhasználásával gyorsan átvarázsolt bennünk a határokon. A szerbek az "ellenőrzőjébe" írtak be a "Tanárbácsinak" némi kajak-kocogtatás után, a Macedónok ugyanezt egy tacepaón foganatosították. és reggel 7- re már Tessaloniki-ben találtuk magunk.
A "baj" csak az volt, hogy a "repülős sektion"csak 12-kor szállt le.
Sebaj feltaláltuk magunk! Reggeli a szemetes tengerparton, majd Gazsi próbálgatta a Vadvízi szörfjét a tengeren.
Irány Ioannina ,találkozó ,szállás "bevétele", Giros ami Jorgosz szerint " Dirty Food " majd baklava.
A Terv:
12/03/11 Saturday | Arrival in Ioannina – accommodation |
13/03/11 Sunday
| Drive to Arahthos river (1,5hours) - Kayaking Arahthos river – IN at Tsimpovo and OUT at Plaka bridge – river guide Dimitris – 17 klm - accommodation Hotel Gefiri Plakas |
14/03/11 Monday | Leave hotel Gefiri Plakas and drive about 2 hours to the starting point of Acheron river – IN at the roadbridge near Serviana village, OUT at Glyki village – 13 klm – drive back to hotel Gefiri Plakas |
15/03/11 Tuesday | Kayaking Kalaritikos river – IN at Christoi bridge OUT at Plaka bridge – river guide Dimitris – 16 klm – after kayaking we will leave the hotel Gefiri Plakas and drive for ~2,5 hours to Vovousa village (starting point of Aoos river) – accommodation in the Vovousa refuge |
16/03/11 Wednesday | Kayaking the first part of Aoos river – IN at Vovousa, OUT at bridge near Palioseli village (25klm) – river guide Spyros - camping on the river – accommodation in Palioseli |
17/03/11 Thursday | Kayaking the second part of Aoos river – IN at the bridge of Palioseli, OUT at konitsa (17klm) – river guide Spyros - accommodation in Konitsa |
18/03/11 Friday | Drive from Konitsa to Vikos village (Upper Voidomatis river) (1 hour) – take our equipment and walk 30 min. on a path to reach the river springs - IN at the springs, OUT at Kleidonia (10klm) – river guide Spyros – after kayaking drive to Krania village (near Mileopotamos river) 2 to 2,5 hours – accommodation in Krania village |
19/02/11 Saturday | Drive to starting point of Mileopotamos (30min) – IN near Mikrolivado village OUT near Portitcha bridge (14klm) – river guide Spyros – after kayaking drive to meet Egnatia road (highway) near Grevena city (1,5hours) and after that straight to Thessaloniki (~2 hours). |
|
|
|
|
Reggel irány a folyó:
1. Folyó Arahthos
Az első kisebb nehézség
Egy aranyos kis szerethető bemelegítő folyó volt itt ott 2-es szakaszokkal.
Szép Kanyonnal
Így nehezítették a fiuk a szakaszt ! :-)
Kiszálló a Hídnál a Hellas raft bázis közelében !
Ez az a híd amit a Gazsi nagypapája sem tudott felrobbantani az első ? vagy második ? világháborúban ! :-))))
A Story titkos ! Majd ha egyszer Ti is ott eveztek a Gazsival
biztos elmeséli :-)))
ja 18.000 db tojást használtak fel kötőanyagnak a 3 hónapos építéshez ! 300 éve áll ! Lehet, hogy a Margit hidat is így kellett volna felújítani ? :-)
A raft bázis parkolójában ! Nagyon igényes bázis ! Szállás 2-3 ágyas apartmanok , konyha, étterem, szauna, jakuzzi, szárító zuhanyzó a turistáknak. Minden, mi szem szájnak ingere ! És pazar kilátás a szobákból !
Niki pedig olyan vacsorákat csinált..huhúúúúú... Csak ne dőljetek be a "French onion soup"- nak mert az bizony itt bableves ! Finom, de nem ugyan az a kettő ! Az első este sikerült betegre ennünk magunk ! Szó szerint ! Mindannyian fetrengtünk egész éjjel !
És a "Nagy Fehérre" (sárgára) való tekintettel (tisztelettel) minden féláron!
2. Nap Acheron egy barátságos de élvezetes folyó:
Volt egy átemelés is !
És egy kemény letörés ! Kőröl Kőre ! Nincs tiszta vonal !
És a vége:
3.Nap: Kalaritikos ami az Arahthos-ba torkollik, úgyhogy az alsó szakaszt 2-szer abszolváltuk.
Evezés után egy kis Ioannina-i kitérő után irány Vovusa az Aoos Völgyében !
Gazsi Ioannina-ban a következő napokat jelentősen meghatározó mennyiségű Baklavát vásárolt !!!
Mivel szerda délutánra és éjszakára jelentős mennyiségű csapadékot jósolnak, megfordítottuk az Aoos Tervet !
Először evezzük az alsó szakaszt majd másnap, ha a Vízállás engedi a felsőt !
Kilátás a pazar szobából 200 €/Éj pezsgőfürdő miegymás.Nekünk 25€. Istenem, hát ez van ha az ember Tiszteletre méltó emberrel evez !
4.Nap. Aoos Alsó ww4-5-ös szakaszokkal.
Beszálló Konitsa-nál a Palioseli-be vezető hídnál. Kicsit mindannyiunkat nyomasztott a gondolat, 9 km kanyon, de a Görögök megnyugtatásunkra közölték lesz víz bőven, mert előre megnyitották a gátat az eső miatt fent ! Mit ne mondjak ! Baromira megnyugodtunk !
WW2 vel kezdődik és szép lassan észrevétlenül becsúszunk a 9 km hosszú kanyonba !
És megérkeztünk indul a Rock and Roll:
Volt Víznyomás is rendesen !
A vége előtt van egy gát, itt már vidámabban vigyorogtunk :-) !
Már sötétedett mire a kiszállóhoz értünk ! Nagyon élvezetes nap volt ! A Görög túra legjobb, legkeményebb és legélvezetesebb folyója a nehézsége ellenére ! Tényleg egy olyan folyó, amit ha az ember Görögországba megy, meg kell ! Evezni !!!
Egy nagyon pazar vacsorával koronáztuk meg a napot. Nem kellett senkit álomba ringatni !
5.Nap Aoos felső
Az éjszakai esők miatt Spyros városnézést javasolt ! Szerinte itt még lehet evezni, csak ne borulj, de lentebb Ő sem tudja mi várhat ránk !
Gazsinak jobb ötlete volt a városnézésnél ! A csapat egyik fele ezt választotta a másik ment a Görögökkel !
Tiroli híd az Aoos kiszállónál:
6.Nap Upper Voidomatis.
A két Aristoteles
30 perc séta le a folyóhoz .
Jó kis folyó volt !
Volt két Raft is a Görögökkel. Majdnem eldugaszoltak egy szifont :-( !
Az alsó szakaszon alábbhagytak a nehézségek. Gáspár igy nehezítette:
Gáspár még a felső szakaszon mondta, hogy nyugodtan ugyunk a folyóból mert tiszta ! Mi inkább mellőztünk !
Ő elfelejtette és az alsó szakaszon a gát után abszolválta ! Nem kellett volna !
Robinak vészesen kiújult a csuklójában az ínhüvelygyulladás és a fenti képeken láthatjuk a fájdalomcsillapító mellékhatását.
A harmadik kép Ioannina Központjában ! Giros Baklava stb...
Majd várt ránk egy hosszú utazás az utolsó szállásunkra Krania-ba.
Utolsó nap: Mileopotamos ! A csapat bár megfogyva, de nem megtörve teljesítette a túra leghidegebb napját !
Aztán egy csúnya esős hazaút következett egy kis Tessaloniki kitérővel, ahol a "repülős Sektiont" útjára bocsájtottuk :-))) .
Következik Franciaország Júniusban !